Android

Bitcoin Pumping on Jerome Powell’s Speech but Miners Might Spoil This Rally

Górnicy wysyłają miliony na wymianę

Bitcoin jedzie w parze ze złotem po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell potwierdził zobowiązanie banku centralnego do zwiększenia inflacji.

Kryptofaktura Bitcoin uderzyła o 11.602 dolarów w ciągu dnia o 13:21 UTC na giełdzie Bitstamp, dodając ponad dwa procent od czasu, gdy Powell zaczął mówić.
Indeks S&P 500 również osiągnął nowy rekord wszechczasów, podczas gdy indeks dolara amerykańskiego (DXY) spadł.

Fed pompuje Bitcoin

Dwuprocentowy cel inflacyjny realizowany przez byłego przewodniczącego Fedu Bena Bernankego nie został jeszcze osiągnięty.

Od tej pory Fed pozwoli, aby poziom inflacji przekroczył próg dwóch procent.

Niepokój budzi utrzymujące się zaniżanie inflacji w stosunku do naszego 2-procentowego celu długoterminowego. Wielu uważa za sprzeczne z intuicją, że Fed chciałby zwiększyć inflację.

[…] Jednak utrzymująca się zbyt niska inflacja może stanowić poważne zagrożenie dla gospodarki. Inflacja utrzymująca się poniżej pożądanego poziomu może prowadzić do niepożądanego spadku długoterminowych oczekiwań inflacyjnych, co z kolei może doprowadzić do jeszcze niższego poziomu inflacji rzeczywistej, a w konsekwencji do niekorzystnego cyklu coraz niższej inflacji i oczekiwań inflacyjnych.

Jak podaje U.Today, BTC przekroczyła również trudny do złamania poziom 10 000 USD po raz pierwszy po tym, jak Fed ogłosił, że do 2022 r. utrzyma stopy procentowe na poziomie 0,25 %.

Historyczne wysiłki FED, mające na celu złagodzenie skutków recesji, są dla Bitcoina najbardziej przekonywującym argumentem.
Powiązane z .
Peter Schiff wreszcie zgadza się na coś z Rezerwą Federalną (Spoiler: To Bitcoin)
Górnicy wysyłają miliony na wymianę
Podczas gdy byki w końcu stają się coraz silniejsze z powodu słabnących dolarów, górnicy mogą rzucać kluczem w swoje plany.

Według danych firmy CryptoQuant, w ciągu ostatnich kilku godzin górnicy Bitcoinów wysłali 280 BTC (3,186 mln dolarów) na giełdę kryptokurantów.

Górnicy zazwyczaj wypłacają swoje punkty pieniężne na pokrycie kosztów operacyjnych. Gdy na giełdę trafia więcej monet, Bitcoin Revolution staje się coraz bardziej podatny na dalsze spadki koniunktury.

BTC rezygnuje już z zysków, które obecnie wynoszą 11.372 USD.